Namn |
Klubb |
Start |
Adam Andersson |
Team Pergamon BC |
Torsdagen den 19 december 13:00
|
Alexander Engström |
Volvo BK Köping |
Lördagen den 21 december 12:30
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
|
Alexander Ridderström |
Västerås SK BK |
Onsdagen den 18 december 18:30
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
|
Alexander Thörne Gruvell |
BK Force |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Alf Andersson |
BK Joar |
Lördagen den 7 december 10:00
|
Allan Hansen |
LC 17 BK Kristinehamn |
Onsdagen den 11 december 18:30
|
Anders Bergstrand |
Team Sollentuna |
Lördagen den 28 september 10:00
|
Anders Ericsson |
BK Norden |
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Anders Fridell |
IKW/Köping BK |
Lördagen den 9 november 11:00
Måndagen den 9 december 18:30
Söndagen den 15 december 13:30
|
Anders Hallström |
BK Trix |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Anders Norrvik |
Sundbybergs IK |
Lördagen den 14 december 13:30
Fredagen den 20 december 14:00
|
Anders Pettersson |
BK Plus |
Söndagen den 29 september 11:00
Lördagen den 9 november 11:00
|
Anders Wåhlstedt |
BK Nobel |
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Andreas Gustavsson |
BK Loket |
Tisdagen den 17 december 18:30
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
|
Anita Johansson |
BK Strix |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Anita Wanhainen |
Team Södertälje BK |
Söndagen den 15 december 13:30
|
Ann Lindh |
Västerås SK BK |
Onsdagen den 6 november 18:30
|
Anton Gehlin |
Matteus-Pojkarna BK |
Tisdagen den 17 december 18:30
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Barbro Hegvall |
Nynäshamns BK |
Lördagen den 7 december 13:30
|
Bengt Bäcklund |
BK Taifun |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Bengt Malmkvist |
Volvo BK Köping |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Bereket Kelemeworki |
Volvo BK Köping |
Lördagen den 14 december 10:00
|
Björn Ejderling |
Hammarby IF BF |
Lördagen den 14 december 10:00
|
Bo Furu |
BK Fermé |
Onsdagen den 6 november 18:30
Onsdagen den 11 december 18:30
Lördagen den 21 december 09:00
|
Bo Jansson |
Ludvika BK |
Onsdagen den 20 november 18:30
|
Bo Laursen |
Uppsala BC 90 |
Tisdagen den 17 december 15:00
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
|
Bosse Cederberg |
Vänersborgs BS |
Lördagen den 7 december 13:30
|
Carina Boberg |
Bålsta BC |
Lördagen den 14 december 13:30
|
Carmelo Jordá |
BK 66 |
Söndagen den 8 december 10:00
Lördagen den 14 december 13:30
|
Christer Plahn |
Bålsta BC |
Onsdagen den 16 oktober 18:00
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Christian Larsson |
Vendelsö BK |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Christian Särner |
BK Raa |
Lördagen den 21 december 16:00
|
Christoffer Landin |
Västerås SK BK |
Onsdagen den 11 december 18:30
Tisdagen den 17 december 15:00
|
Christopher Eklund |
Stureby BK |
Torsdagen den 19 december 13:00
|
Christopher Lüttke |
BK Kaskad |
Lördagen den 9 november 11:00
Söndagen den 15 december 13:30
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
|
Clas Rasmusson |
Karlslunds IF BF |
Onsdagen den 11 december 18:30
Onsdagen den 18 december 15:00
|
Conny Andersson |
BK Joar |
Lördagen den 7 december 10:00
Lördagen den 21 december 09:00
|
Curt Eriksson |
Delta 72 |
Torsdagen den 19 december 13:00
|
Daniel Johansson |
BK Stallis |
Onsdagen den 16 oktober 18:00
Torsdagen den 12 december 19:30
|
Daniel Johansson |
Ludvika BK |
Söndagen den 8 december 10:00
Lördagen den 14 december 10:00
Lördagen den 21 december 12:30
|
Daniel Lindqvist |
Västerås SK BK |
Måndagen den 9 december 18:30
|
Daniel Mattsson |
BK Fermé |
Lördagen den 14 december 10:00
|
David Bertilsson |
BK Fermé |
Lördagen den 14 december 10:00
|
David Sandberg |
Karlslunds IF BF |
Lördagen den 9 november 11:00
Onsdagen den 18 december 15:00
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
|
Dennis Brantestig |
Västerås SK BK |
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Dennis Nilsebo |
BK Norden |
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Didrick André |
SS Bowlaren |
Tisdagen den 17 december 18:30
Lördagen den 21 december 12:30
|
Emil Ronström |
BS 23 |
Onsdagen den 16 oktober 18:00
|
Emil Ågren |
BK Kaskad |
Lördagen den 9 november 11:00
Söndagen den 15 december 13:30
|
Erik Andersin |
Stureby BK |
Lördagen den 14 december 10:00
Lördagen den 14 december 13:30
|
Erik Hermansson |
IKW/Köping BK |
Lördagen den 14 december 10:00
|
Eva Fagrell |
Idre SK (n) |
Söndagen den 6 oktober 11:00
|
Eva Renvall |
BK Fermé |
Lördagen den 7 december 10:00
Lördagen den 14 december 10:00
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
|
Evelina Andersin |
B-K Eva |
Lördagen den 14 december 10:00
Lördagen den 14 december 13:30
Lördagen den 21 december 09:00
|
Filip Larsson |
IKW/Köping BK |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Filip Wilhelmsson |
BK Kaskad |
Onsdagen den 30 oktober 18:30
Torsdagen den 19 december 19:30
Lördagen den 21 december 12:30
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
|
Fredrik Eliasson |
BK Plus |
Söndagen den 29 september 11:00
Lördagen den 9 november 11:00
|
Fredrik Samuelsson |
BK Triss |
Söndagen den 8 december 10:00
Lördagen den 21 december 09:00
|
Frida Adolfsson |
BK Stjärnan |
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Gittan Ericsson |
LC 17 BK Kristinehamn |
Fredagen den 20 december 14:00
|
Gustavo Layrisse Montiel |
Sundbybergs IK |
Onsdagen den 11 december 18:30
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
|
Göran Pettersson |
BK Frisk |
Tisdagen den 17 december 18:30
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Göran Skog |
BK Raa |
Lördagen den 7 december 13:30
|
Hans Andersson |
IFK Sala |
Lördagen den 14 december 10:00
Söndagen den 15 december 13:30
|
Hans Lüttke |
BK Triss |
Lördagen den 9 november 11:00
Söndagen den 15 december 13:30
|
Hans Lönnerstam |
AIK |
Lördagen den 14 december 13:30
|
Hasse Norberg |
BK Frisk |
Måndagen den 9 december 18:30
|
Heikki Salmi |
BK Rullarna |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Henry Lager |
BK Frisk |
Onsdagen den 27 november 18:30
Lördagen den 21 december 12:30
|
Håkan Larsson |
Sandvikens AIK BK |
Lördagen den 9 november 11:00
Onsdagen den 20 november 18:30
|
Håkan Nyström |
S:t Eriks Bowlingförening |
Onsdagen den 27 november 18:30
|
Håkan Skoglund |
BK Stallis |
Onsdagen den 16 oktober 18:00
Torsdagen den 12 december 19:30
|
Inge Egnell |
BK Karma |
Tisdagen den 17 december 15:00
|
Ingemar Lans |
IFK Sala |
Söndagen den 15 december 13:30
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Ingolf Lundevall |
BK Rättvik |
Onsdagen den 16 oktober 18:00
Tisdagen den 17 december 15:00
|
Ingvar Sjögren |
BK Ax |
Onsdagen den 16 oktober 18:00
Lördagen den 14 december 13:30
Söndagen den 15 december 13:30
|
Jakob Mylläri |
Västerås SK BK |
Onsdagen den 18 december 18:30
Lördagen den 21 december 09:00
Lördagen den 21 december 16:00
|
Jan Eriksson |
IFK Sala |
Söndagen den 15 december 13:30
|
Jan Frisell |
LC 17 BK Kristinehamn |
Onsdagen den 13 november 16:00
|
Jan Landin |
BK Triss |
Onsdagen den 27 november 18:30
Onsdagen den 11 december 18:30
|
Jan Erik Jansson |
BK Frisk |
Måndagen den 9 december 18:30
|
Janina Lindberg |
BK Merci |
Tisdagen den 17 december 18:30
|
Jerry Ekman-Wogel |
Stureby BK |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Jerry Gustafsson |
Vendelsö BK |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Jessica Park |
Västerås SK BK |
Onsdagen den 23 oktober 18:30
|
Jimmie Ek |
Västerås SK BK |
Söndagen den 8 december 10:00
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Jimmie Nilsson |
Domnarvets BS |
Tisdagen den 17 december 15:00
|
Jimmy Krell |
Team Enköping BK |
Lördagen den 14 december 13:30
|
Joachim Sandberg |
BK Norden |
Onsdagen den 6 november 18:30
Onsdagen den 13 november 16:00
Måndagen den 9 december 18:30
|
Joakim Ek |
BK Frisk |
Måndagen den 9 december 18:30
|
Joakim West |
Team Alingsås BC |
Onsdagen den 20 november 18:30
|
Johan Andersson |
BK Norden |
Onsdagen den 11 december 18:30
Lördagen den 14 december 10:00
Söndagen den 15 december 13:30
|
Johan Brunsberg |
Team Enköping BK |
Lördagen den 14 december 10:00
|
Johan Hedenström |
IKW/Köping BK |
Lördagen den 9 november 11:00
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
|
Johan Igelström |
BK Nobel |
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Johan Rasmusson |
Karlslunds IF BF |
Onsdagen den 11 december 18:30
Onsdagen den 18 december 15:00
|
Johan Sjölund |
SS Bowlaren |
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Johan Österholm |
Stureby BK |
Lördagen den 7 december 10:00
|
Jonas Emretzon |
S:t Eriks Bowlingförening |
Onsdagen den 27 november 18:30
|
Jonathan Eriksson |
BK Granen |
Onsdagen den 30 oktober 18:30
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
|
Jonathan Eriksson |
BK Norden |
Lördagen den 7 december 13:30
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Jonny Westin |
BK Jösse |
Lördagen den 7 december 10:00
|
Jouko Törnudd |
BwK Ankaret |
Lördagen den 7 december 13:30
Söndagen den 15 december 13:30
Torsdagen den 19 december 13:00
|
Jussi Viitamäki |
BK Granen |
Söndagen den 29 september 11:00
Lördagen den 9 november 11:00
|
Jörgen Ek |
Fyrishof BK |
Lördagen den 14 december 13:30
|
Jörgen Tronelius |
Falu Bowlingklubb |
Söndagen den 8 december 10:00
Fredagen den 20 december 14:00
|
Kamilla Christensen |
Sundbybergs IK |
Lördagen den 14 december 10:00
|
Karl-Gösta Borlund |
BK Norden |
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Katarina Renvall |
BK Fermé |
Lördagen den 7 december 10:00
Torsdagen den 19 december 13:00
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
|
Kenneth Johansson |
BK Fryken |
Lördagen den 7 december 10:00
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
|
Kent Boström |
BK Trix |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Kent Gustafsson |
Karlslunds IF BF |
Onsdagen den 11 december 18:30
|
Kent Halvarsson |
Västerås SK BK |
Onsdagen den 13 november 16:00
Måndagen den 2 december 18:30
Lördagen den 7 december 13:30
|
Kent Wenström |
BK Ene (n) |
Onsdagen den 16 oktober 18:00
|
Kent Wogel |
Stureby BK |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Kim Nordin |
BK Triss |
Onsdagen den 6 november 18:30
|
Kim Wikman |
Bokaj 76 |
Onsdagen den 16 oktober 18:00
Onsdagen den 23 oktober 18:30
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Kjell Frykling |
Täby BwK |
Tisdagen den 17 december 18:30
|
Kjell Isaksson |
BK Ax |
Onsdagen den 27 november 18:30
Torsdagen den 19 december 13:00
|
Kjell Viklund |
BK 66 |
Lördagen den 9 november 11:00
Onsdagen den 20 november 18:30
|
Klas Thunberg |
BK Trix |
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Kåre Birgersson |
Norrtälje BwK |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Lars Axberg |
BK Glam |
Tisdagen den 17 december 18:30
|
Lars Fagrell |
Idre SK (n) |
Söndagen den 6 oktober 11:00
|
Lars Höglin |
Fredrikshof IF BK |
Lördagen den 7 december 10:00
|
Lars Henry Persson |
BK Loket |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Lars-Olov Halth |
Ludvika BK |
Onsdagen den 20 november 18:30
|
Lars-Åke Vikström |
Volvo BK Köping |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Leea Helin |
BwK Ankaret |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Leif Göthberg |
PBK Strike |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Leif Mörkfors |
Rigel/Domnarvets BS |
Onsdagen den 27 november 18:30
Onsdagen den 11 december 18:30
Torsdagen den 19 december 13:00
|
Lennart Karlsson |
Katrineholms AIK |
Onsdagen den 6 november 18:30
Onsdagen den 20 november 18:30
Onsdagen den 27 november 18:30
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
|
Lennart Matsson |
BK Zenit |
Onsdagen den 13 november 16:00
|
Linda Jansson |
Ludvika BK |
Onsdagen den 20 november 18:30
Lördagen den 21 december 12:30
|
Linus Eliasson |
BK Triss |
Söndagen den 29 september 11:00
|
Lucas Widnemark |
BK Norden |
Söndagen den 10 november 11:00
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Magnus Lindblom |
IFK Sala |
Onsdagen den 18 december 18:30
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
|
Magnus Lindkvist |
Ludvika BK |
Onsdagen den 20 november 18:30
|
Magnus Pettersson |
Ludvika BK |
Onsdagen den 20 november 18:30
|
Magnus Snell |
BK Obelix |
Söndagen den 29 september 11:00
|
Marcus Maijanen |
BK Trol |
Lördagen den 14 december 10:00
|
Margot Alexandersson |
BK Strix |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Maria Bertilsson |
BK Fermé |
Lördagen den 14 december 10:00
Torsdagen den 19 december 13:00
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Marie-Louise Gustafsson |
BK Strix |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Mark Westphal |
S:t Eriks Bowlingförening |
Onsdagen den 27 november 18:30
|
Markku Mustonen |
IKW/Köping BK |
Lördagen den 9 november 11:00
Söndagen den 15 december 13:30
Lördagen den 21 december 12:30
|
Markus Johansson |
BK Jösse |
Lördagen den 7 december 10:00
Lördagen den 7 december 13:30
|
Martin Vasell |
Västerås SK BK |
Söndagen den 8 december 10:00
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Mathias Johansson |
Ludvika BK |
Onsdagen den 20 november 18:30
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
|
Mats Ahlgren |
Västerås SK BK |
Onsdagen den 27 november 18:30
Torsdagen den 19 december 13:00
Fredagen den 20 december 14:00
|
Mats Carlsson |
BK Triss |
Söndagen den 15 december 13:30
|
Mats Eriksson |
Ludvika BK |
Onsdagen den 20 november 18:30
|
Mats Eriksson |
BK Öret |
Söndagen den 8 december 10:00
|
Matti Maaranen |
BK Nobel |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Mattias Rask |
Västerås SK BK |
Lördagen den 7 december 13:30
|
Max Ornered |
Stureby BK |
Lördagen den 7 december 10:00
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Michael Andersson |
BK Kaskad |
Tisdagen den 17 december 15:00
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
|
Michael Gustafsson |
LC 17 BK Kristinehamn |
Söndagen den 15 december 13:30
|
Michael Melin |
Åkeshovs BK |
Fredagen den 20 december 14:00
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
|
Mikael Isaksson |
Täby BwK |
Tisdagen den 17 december 18:30
|
Mikael Jakobsen |
Wåxnäs BC |
Lördagen den 21 december 09:00
Lördagen den 21 december 12:30
|
Mikael Jonsson |
BK Skinnsberg |
Tisdagen den 17 december 15:00
|
Mikael Stenlund |
Split Happens BK |
Söndagen den 6 oktober 11:00
Torsdagen den 19 december 13:00
|
Monica Barrsäter |
BK Skinnsberg |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Nicklas Eriksson |
BwK Ankaret |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Nicklas Odbert |
BK Glam |
Onsdagen den 27 november 18:30
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
|
Nicklas Pettersson |
BK Scheele |
Lördagen den 9 november 11:00
Fredagen den 20 december 14:00
Lördagen den 21 december 12:30
|
Niklas Idås |
BK Frisk |
Tisdagen den 17 december 18:30
Lördagen den 21 december 12:30
|
Niklas Jakobsson |
BK Skinnsberg |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Ola Andersson |
BK Frisk |
Lördagen den 14 december 10:00
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
|
Olle Eriksson |
AIK BK |
Onsdagen den 11 december 18:30
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
|
Pasi E. Luiro |
Sigma BK |
Lördagen den 28 september 10:00
|
Patrick Post |
BK Nobel |
Onsdagen den 27 november 18:30
|
Patrick Sjöström |
BK Skinnsberg |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Patrik Lundqvist |
Wåxnäs BC |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Patrik Lundqvist |
Katrineholms AIK |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Patrik Rautiainen |
SS Bowlaren |
Lördagen den 21 december 09:00
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
|
Per Danielsson |
BK Skinnsberg |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Per Graff |
BK Glam |
Tisdagen den 17 december 18:30
|
Per Hallström |
BK Frisk |
Måndagen den 9 december 18:30
|
Per Jansson |
Västerås SK BK |
Lördagen den 14 december 10:00
|
Per Köhler |
Team Enköping BK |
Lördagen den 7 december 10:00
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
|
Per Löf |
SS Bowlaren |
Tisdagen den 17 december 18:30
Lördagen den 21 december 16:00
|
Per Nordin |
Bålsta BC |
Lördagen den 14 december 13:30
|
Per Stenson |
BK Frisk |
Måndagen den 9 december 18:30
|
Per Olof Myckelberg |
BK Triss |
Lördagen den 21 december 16:00
|
Pertti Lehto |
Team Enköping BK |
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Peter Hellström |
Team Clan Nässjö BK |
Lördagen den 28 september 10:00
|
Peter Igelström |
BK Nobel |
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Peter Jenestam |
BK Norden |
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Peter Johansson |
LC 17 BK Kristinehamn |
Onsdagen den 13 november 16:00
|
Peter Mörk |
BK Asterix (n) |
Fredagen den 20 december 14:00
|
Peter Sandberg |
BK Raa |
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Peter Schell |
Vendelsö BK |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Peter Westin |
BK Jösse |
Lördagen den 21 december 09:00
Lördagen den 21 december 12:30
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
|
Petri Hooli |
Team Linköping BC |
Onsdagen den 27 november 18:30
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
|
Pontus Bergman |
Västerås SK BK |
Söndagen den 6 oktober 11:00
Onsdagen den 6 november 18:30
|
Pär Ericzzon |
BK Solid (n) |
Tisdagen den 17 december 18:30
|
Rasmus Sjöberg |
Rigel/Domnarvets BS |
Lördagen den 21 december 12:30
Lördagen den 21 december 16:00
|
Rickard Thelander |
Sundbybergs IK |
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Rikard Persson |
Volvo BK Köping |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Robert Andersson |
IFK Sala |
Söndagen den 15 december 13:30
Torsdagen den 19 december 19:30
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
|
Robert Hren |
BK Triss |
Söndagen den 15 december 13:30
|
Robert Lindberg |
BK Glam |
Tisdagen den 17 december 18:30
|
Robert Zalitis |
BK Fermé |
Lördagen den 14 december 10:00
|
Robin Svanberg |
Fyrishof BK |
Söndagen den 10 november 11:00
Lördagen den 14 december 13:30
|
Robin Öberg |
Täby BwK |
Tisdagen den 17 december 18:30
|
Roland Hermansson |
Volvo BK Köping |
Lördagen den 14 december 10:00
|
Roland Öhman |
Karlslunds IF BF |
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Ronnie Laakso |
BK Norden |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Sami Jämsä |
BK Fermé |
Lördagen den 21 december 09:00
|
Sebastian Gustavsson |
IK Sleipner |
Söndagen den 29 september 11:00
|
Sebastian Thörne |
BK Force |
Lördagen den 21 december 12:30
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
|
Simon Alf |
BK Kaskad |
Lördagen den 9 november 11:00
Söndagen den 15 december 13:30
|
Simon Nilsson |
BK Nobel |
Onsdagen den 27 november 18:30
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Simon Opasic |
IKW/Köping BK |
Lördagen den 9 november 11:00
Lördagen den 21 december 09:00
Lördagen den 21 december 12:30
|
Siv Dahlman |
Ludvika BK |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Stefan Jansson |
Ludvika BK |
Lördagen den 21 december 12:30
Lördagen den 21 december 16:00
|
Stefan Löfström |
Stureby BK |
Lördagen den 21 december 09:00
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
|
Stefan Ohlsson |
Team Sollentuna |
Söndagen den 15 december 13:30
|
Sten Olsson |
BC Pegasus |
Söndagen den 10 november 11:00
Lördagen den 21 december 12:30
|
Stig-Erik Steen |
BK Frisk |
Måndagen den 9 december 18:30
|
Susanna Kiiskinen |
Västerås SK BK |
Tisdagen den 17 december 15:00
|
Susanne Freij |
Etuna Bowlingklubb |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Susanne Olsson |
Idre SK (n) |
Söndagen den 6 oktober 11:00
|
Sven-Erik Hansson |
BK Frisk |
Måndagen den 9 december 18:30
|
Sven-Olov Karlsson |
Etuna Bowlingklubb |
Onsdagen den 6 november 18:30
Onsdagen den 20 november 18:30
Onsdagen den 18 december 15:00
|
Sven-Olov Sjölund |
BwK Ankaret |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Tanja Sundström |
BK Stallis |
Lördagen den 9 november 11:00
|
Thomas Carlsson |
Vingåkers BK |
Onsdagen den 20 november 18:30
Onsdagen den 27 november 18:30
|
Thomas Evaldsson |
IKW/Köping BK |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Thomas Gehlin |
IFK Sala |
Tisdagen den 17 december 18:30
|
Thomas Park Karlsson |
Västerås SK BK |
Lördagen den 28 september 10:00
Måndagen den 2 december 18:30
Söndagen den 8 december 10:00
|
Tim Sundström |
BK Stallis |
Onsdagen den 16 oktober 18:00
|
Tobias Gustavsson |
BK Loket |
Tisdagen den 17 december 18:30
Fredagen den 20 december 14:00
|
Tobias Karlsson |
BK Ax |
Tisdagen den 17 december 18:30
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
|
Tomas Karlsson |
Västerås SK BK |
Onsdagen den 6 november 18:30
Onsdagen den 11 december 18:30
Tisdagen den 17 december 18:30
|
Tomas Olsson |
Wåxnäs BC |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Tomas Storm |
BK Fermé |
Söndagen den 10 november 11:00
Lördagen den 14 december 10:00
|
Tomas Wikberg |
Bålsta BC |
Lördagen den 14 december 13:30
Fredagen den 20 december 14:00
|
Tomas Zakrisson |
Uppsala BC 90 |
Söndagen den 10 november 11:00
Fredagen den 20 december 14:00
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
|
Tommie Nilsson |
BK Jösse |
Lördagen den 7 december 10:00
Lördagen den 7 december 13:30
|
Tommy Eklund |
BK Frisk |
Måndagen den 9 december 18:30
|
Tommy Gustafsson |
BK Zenit |
Onsdagen den 13 november 16:00
|
Tommy Jonsson |
Etuna Bowlingklubb |
Onsdagen den 30 oktober 18:30
Torsdagen den 12 december 19:30
|
Tommy Löfstrand |
SS Bowlaren |
Tisdagen den 17 december 18:30
|
Tommy Myrberg |
BK Norden |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Tommy Sarlin |
Västerås SK BK |
Måndagen den 2 december 18:30
Torsdagen den 12 december 19:30
|
Tony Eklund |
IKW/Köping BK |
Lördagen den 9 november 11:00
Torsdagen den 19 december 13:00
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Torbjörn Persson |
Idre SK (n) |
Söndagen den 6 oktober 11:00
Måndagen den 2 december 18:30
|
Tord Karlsson |
Kings Pin BK |
Onsdagen den 16 oktober 18:00
Onsdagen den 23 oktober 18:30
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Torgny Johansson |
BK Skinnsberg |
Söndagen den 10 november 11:00
|
Trond Sverkmo |
IKW/Köping BK |
Lördagen den 7 december 10:00
Finalsteg 1.2 - Plats 1-16
Finalsteg 2 - 16 spelare, 8 går vidare
Finalsteg 3 - 8 spelare (Round Robin)
|
Ulf Berglund |
BK Triss |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Ulrika Jansson |
Ludvika BK |
Onsdagen den 20 november 18:30
Lördagen den 21 december 12:30
|
Veijo Seppänen |
Team Södertälje BK |
Söndagen den 15 december 13:30
Tisdagen den 17 december 15:00
|
Vesa Heinonen |
BwK Ankaret |
Söndagen den 10 november 11:00
Lördagen den 21 december 12:30
|
Vesa Rontti |
IKW/Köping BK |
Lördagen den 7 december 10:00
Onsdagen den 18 december 18:30
|
Victor Gustavsson-Pligg |
BK Trix |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar |
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Viktor Danielsson |
IKW/Köping BK |
Lördagen den 9 november 11:00
Torsdagen den 19 december 13:00
Torsdagen den 19 december 19:30
|
Yngve Bengtsson |
BK Force |
Onsdagen den 30 oktober 18:30
Finalsteg 1.1 - Plats 17-32
|
Åke Dahlman |
Ludvika BK |
Lördagen den 21 december 12:30
|
Åke Hedlund |
Sala PBF (h) |
Onsdagen den 13 november 16:00
|
Åke Hofvander |
Team Sollentuna |
Söndagen den 15 december 13:30
|